ראשי » צרכנות » יוקר המחיה עלה? זה הזמן לצרכנות חכמה יותר

יוקר המחיה עלה? זה הזמן לצרכנות חכמה יותר

מה עוד אפשר להגיד על העלייה ביוקר המחיה? יוקר המחיה בארץ (ובכל העולם) שובר שיאים חדשים בחודשים האחרונים. המצב המדיני והכלכלי בארץ ובעולם הופך את כל השירותים והמוצרים בישראל להרבה יותר יקרים. צרכנות חכמה יכולה לסייע לכם לחסוך בהוצאות החודשיות שלכם. אחד הדברים שהכי יכול לעזור זה רישום כל הוצאה שלכם בהווה ובעתיד, אפילו קניות בסופר.

יתרונות של צרכנות נבונה

העקרונות של צרכנות נבונה, היא לבחור מבין כל כך הרבה דרכי שליטה על הכסף את אלה שהכי מתאימות לכם. כלומר, אם אתם רוצים לחסוך כסף, אתם צריכים להתחיל לנהל אותו במקום שהוא ינהל אתכם. ניהול חכם של התקציב החודשי שלכם כמשפחה זה צעד ראשון אל עבר צרכנות חכמה וחסכונית. אם אתם רוצים באמת לחסוך, אז אתם חייבים לדעת על מה אתם מוציאים כל אגורה. מודעות היא מילת המפתח הכי חשובה לחיסכון. לאחר שתהיה לכם מודעות יותר, יהיה לכם קל יותר ליישם דרכים אחרות. כמו להחליט על איזה הוצאות אתם יכולים לוותר. לא ניתן לחסוך בלי לקנות פחות אלא אם נרוויח יותר.

רוצים לקבל מידע נוסף על צרכנות? השאירו פרטים

טיפים להתמודדות עם יוקר המחיה

העלייה ביוקר המחיה הביאה את הציבור הישראלי לחפש בנרות מדריך לצרכנות שילמד אותם איך לחסוך. אם אתם רוצים לחסוך, אתם חייבים להיות פתוחים במחשבה וגם לדעת לדחות סיפוקים. דחיית סיפוקים בקניות, אומרת שלא קונים כל דבר שרוצים. אתם צריכים ללמוד לתקצב כל הוצאה שלכם. יש הוצאות בסיסיות שאי אפשר לחסוך בהן כמו שכר דירה או חשבון חשמל. הוצאות אחרות כמו קנייה של צעצועים לילדים, ספרים או בגדים (לנו), יכולות להיות הוצאות שניתן לקצץ ולהקטין.

צרכנות חכמה – איך אפשר להפוך לצרכנים חכמים יותר?

אם אתם רוצים להפוך להיות צרכנים חכמים יותר, אתם צריכים להיות מוכנים לעשות ויתורים ופשרות. שורש המילה צרכנות  הוא צורך. חשוב לדעת לעשות את ההבדלה שלא כל מה שאנחנו קונים או צורכים זה משהו שאנחנו באמת צריכים. מדריכי קניות באינטרנט יש בשפע. אלה יוכלו ללמד אתכם איך לחסוך כסף על קניית בגדים או קניות בסופר. אך הן לא ילמדו אתכם איך לעשות סדר עדיפויות. כל אחד חייב לעשות סדר עדיפויות בקניות החודשיות שלו. לעשות הפרדה בין הדברים שהוא באמת צריך ובין דברים שהוא לגמרי יכול להסתדר בלעדיהם. רק כך ניתן להגיע לחיסכון של מאות שקלים (ואף יותר מכך) מדי חודש.

יתרונות השוואת מחירים בקניית מוצרים ושירותים שונים

הבסיס לכל צרכנות מחושבת הוא השוואת מחירים. השוואת מחירים של שירותים שונים שאנחנו צורכים תסייע לכם לחסוך. ההשוואה יכולה להיות של כל שירות מהשוואה של מחיר חוגים לילדים ועד השוואת חדרי כושר. אתם רוצים לקנות מוצר מסוים או שירות כלשהו? אתם חייבים לעשות מחקר שוק והשוואה בין המחירים לפני שתרכשו אותו ואז יהיה מאוחר מידי . מחקר שוק והשוואה נכונה יכולים ללמד אתכם מהם המחירים שיש בשוק. מה המחיר הסביר. וכמובן לבצע השוואה מדויקת ויעילה בין שלל המוצרים או השירותים שתבחרו. ומשם תוכלו להבין מה אתם מקבלים עבור מחיר גבוה ויקר. ומה מקבלים עבור מחיר נמוך. רק אז תוכלו להתחיל להבין כמה בזבזתם בעבר לשווא אקסטרה כסף על הרבה דברים. לסיכום, קנייה של מוצרים יקרים מאוד כמו דירה או ציוד לתינוקות קבוצת רכישה יכולה לסייע לכם לחסוך. צרכנות חכמה מתחילה בכך שאתם תזהו מה אתם באמת צריכים ומה אתם קונים בסוף מתוך פינוק. קנייה מתוך חשק או מצב רוח, היא הרגל שיכול לפגוע לכם בתקציב החודשי. לכן, אם אתם לא רוצים להיכנס למינוס, אתם חייבים לשים לב על מה אתם מוציאים וכמה. אם תשימו לב מה אתם רוכשים ולמה, תוכלו לחסוך בקלות יחסית ותוך זמן קצר סכומים שלא ציפיתם להם.